Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: Babacki

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Spiski nie istnieją. Są za to biznesplany i strategie długofalowego rozwoju.

W 1929 roku Bank Goldman Sachs wywołał kolejny, drugi wielki kryzys bankowy. Mechanizm był identyczny: upadek giełd, banków, przedsiębiorstw najpierw w USA a później coraz dalej. W Niemczech, w których stopniowo ludzie zaczynali lepiej żyć a kraj się rozwijał mimo bandyckiego ich potraktowania, nagle wszystko trafił szlag.
Masowe bezrobocie i kolejki po zupę, spowodowały że popularność zyskał mały psychopata o wielkim ale zranionym ego. Był niespełnionym malarzem, nie przyjęto go do Akademii gdzie mogłby rozwijać swój, moim skromnym zdaniem całkiem spory, talent. (zdjęcia z zasobów internetu, tym razem z Wikipedii).

Partia nazistowska wbrew dość powszechnej świadomości społecznej nie została przez niego założona.
Hitler do niej wstąpił, a następnie objął po jakimś czasie jej przywództwo.

NSDAP była niewielka i miała marginalne znaczenie, ale kryzys spowodował że ludzie zaczęli sobie przypominać że kurdupel z wąsikiem już dawno ostrzegał że Niemcy są uzależnione od obcego kapitału, który wprawdzie chwilowo pozwalał im żyć, ale równie łatwo może się wycofać z rynku.

Szeregi zwolenników stopniowo rosły, ale nie na tyle żeby wygrać wybory. Nieuświadomionym wyjaśniam że Niemcy były krajem równie demokratycznym jak Polska dziś.

Jak to się stało że naziści nie tylko weszli do parlamentu, ale że Adolf Hitler został Kanclerzem? Mimo poparcia coraz większej ilości głównie biednych ludzi, nie mieli przecież pieniędzy na kampanię wyborczą.
Ano, pieniądze się znalazły.

Z ujawnionych jakiś czas temu dokumentów Procesów Norymberskich wynika jasno że pierwsze pieniądze na fundusz wyborczy partii Adolfa Hitlera wpłacił kartel chemiczny o nazwie IG Garben.

Po co temu kartelowi był potrzebny Adolf Hitler?
Z tego co wiadomo o Adolfie, był bardzo wojowniczy i przepełniony uzasadnioną w pełni nienawiścią do skutków Traktatu Wersalskiego. Pałał żądzą odwetu, a to gwarantowało że w odpowiednich warunkach- czytaj, jak będzie miał na to kasę, wywoła wojnę.

Po jaką cholerę chcieli wojny?
Bo pokój to tylko przerwa pomiędzy wojnami, na których pewni ludzie zarabiają pieniądze. A Rada Dyrektorów chciała zarabiać.
Na czym? Na swoich patentach. Jednym z ważniejszych był patent na uzyskiwaniu azotu z powietrza.

Po co komu azot? No, do nawozów, ale lepiej się na nim wychodzi robiąc trotyl i SPRZEDAJĄC państwu, które ten trotyl umieści w bombach i gdzieś zrzuci oraz zamówi jeszcze i jeszcze....
Ok.90 % materiałów wybuchowych wyprodukowanych dla Niemiec, to produkt IG Farben.
Zresztą, trotyl to tylko część produkcji. Były paliwa syntetyczne, guma na opony samochodów itp.
Największa fabryka chemiczna okresu II Wojny Światowej była ulokowana na terenach okupowanych przez Niemców w...Oświęcimiu. To na potrzeby tej fabryki powstał obóz koncentracyjny znany jako Auschwitz.

Nie każdy wie co to za cholera ten kartel IG Farben, więc może wyjaśnię:
to dzisiejsze koncerny BASF, Bayer, AGFA i Hoechst. Zaczynacie myśleć? BASF to największy koncern chemiczny na świecie. Bayer kupił ostatnio Monsanto, czyli nie tylko firmę produkującą płyn niszczący rośliny o nazwie Roundup, ale też żywność modyfikowaną genetycznie. Spodziewam się że niebawem nastąpi zmasowany atak lobbystów na Unię Europejską w celu wprowadzenia GMO na rynki europejskie. Tak, tak, niebawem wszyscy będziecie chodzić z wielkimi dupami, takimi samymi, z jakich śmiejecie się u Amerykanów.
Jako ciekawostkę powiem Wam że w celu dystrybucji leków Bayera powstała w USA firma Johnson & Johnson. Po Wojnie wiedziano kto robił doświadczenia na ludziach w obozach zagłady.

Tak więc kartel o nazwie IG Farben dał Adolfowi pieniądze fundusz wyborczy, a Adolf dobrze kasę wykorzystał i wojnę rozpętał.

Ale to nie jest cała historia:
no bo co to ten IG Farben? I skąd Adolf miał kasę na zbrojenia?
Faktem jest że miał, a Wojna wybuchła 10 lat po tym kryzysie.

Jak wspomniałęm, w 2008 roku Ten sam bank wywołał pierwszy w XXI wieku kryzys bankowy. Policzcie:
Siedem pat po pierwszym - Pierwsza Wojna, 10 lat po drugim, Druga Wojna. Ile lat zostało do kolejnej?

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.04
15,563 unikalne wizyty